ویـژگی های راحـت ترین کفش هـای پاشنـه بلنـد

خرید کفش پاشنه بلند آرزوی اکثر کسانی است که برای خرید کفش می روند؛ اما ناگزیر، دست آخر با یک جفت کفش کتانی بر می گردند! حتما شما هم دیده اید که در اکثر مراسم ها ابتدا خانم ها با کفش های پاشنه دارشان جلوه نمایی می کنند؛ با این حال هنوز به وسط مراسم نرسیده، عده ای پابرهنه می شوند. اگر می خواهید این اتفاق برای شما نیفتد، مطلب زیر را با دقت بخوانید.

1 – کفش‌های پاشنه بلند راحت، دارای یک پلتفرم پهن در زیر پنجه هستند. این پلتفرم باعث می‌شود که کفش انحنای طبیعی پا را کمتر تحت تأثیر قرار دهد و گام برداشتن با کنترل بیشتری انجام شود.

2- جنس کفی در کفش‌های پاشنه بلند بسیار مهم است چرا که کنترل این کفش‌ها سخت‌تر از کفش‌های تخت است و در نتیجه کفی آنها باید منعطف تر باشد. کفی منعطف به حفظ تعادل شما کمک میکند و همچنین سرعت گام برداشتن شما را نیز بیشتر می‌کنند.

3- هر چه سطح مقطع پاشنه‌ی شما وسیع‌تر باشد، ثبات بیشتری دارد و قدم برداشتن با آن راحت‌تر است.اگر برای میهمانی در یک باغ خرید می‌کنید، فکر پاشنه‌های باریک را از سر بیرون کنید.

4- جنس راحت را برای کفش پاشنه بلندتان انتخاب کنید. جنس چرم و جیر از ورنی راحت تر هستند، پس دنبال ورنی پاشنه بلند نباشید.

5- هرچه فاصله‌ی پاشنه تا کفی پنجه بیشتر باشد، کنترل تعادل سخت‌تر و تحمل وزن شما بر روی پاشنه غیرممکن‌تر می‌شود. محور پاشنه‌‌ی کفش شما دقیقا باید در مرکز پاشنه ی پا قرار بگیرد. پاشنه‌های باریک به طور معمول این ویژگی را دارند.

6- اگر مچ پای شما بزرگ است فکر کفش‌هایی که بند آنها به دور مچ پا می پیچد را از سر بیرون کنید چون تمام توجه اطرافیان را به پای شما جلب می‌کند. سعی کنید بیشتر به سراغ کفش‌های پشت باز، با یک بند کوچک در قسمت عقب مچ بروید که کف پا و روی پای شما را کشیده‌تر نشان می‌دهد.

7- اگر پای شما کوتاه است کفش با بند T شکل نخرید، چون پاهای شما را کوتاه تر و عرض آن را بیشتر نشان می‌دهد. همچنین کفش هایی که بند مچی دارند، کفش های ایده آل شما نخواهند بود. به دنبال کفش های انگشتی روباز و یا پاشنه های بلند باشید که پای شما را بلندتر نشان دهند.

8- نیم کفی های ارتوپدی کفی هایی هستند که در داخل کفش قرار میگیرند و پوشیدن کفش های پاشنه بلند را برای شما راحت تر میکنند. این کفی های شفاف، خود را با فرم های مختلف پا وفق می دهند، از لیز خوردن شما جلوگیری می کنند و می توانید بارها از آنها استفاده کنید.

9-  یک نکته اصولی و کلی برای خرید هر نوع کفشی این است که اطمینان حاصل کنید که سایز مناسبی را انتخاب کردید. روی ورقه ای کاغذ بایستید و اطراف کفشتان را خط بکشید، سپس اطراف پای بدون کفش و برهنه خود را خط بکشید؛ در این حالت ممکن است دریابید که بخش هایی از پای شما از کفش پهن تر وعریض تر است.

معمولا فروشنده ها زمانیکه کفش کمی پای شما را بدلیل تنگی اذیت میکند، به شما می گویند که با پوشیدن کفش این مشکل حل می شود، اما اگر کفشی در مغازه اندازه پای شما نیست، بهتر است آن را نخرید و در نهایت مطمئن شوید که قوس کفش اندازه پای شما است.

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس